KONTAKT

e-mail: info@beatit.tv

Tel: +48 608 451 181
Tel: +48 606 108 931
Tel: +48 691 941 725

BEATIT SP. Z O. O.
UL. KOŚCIAŃSKA 41
60-112 POZNAŃ

WWW.GITARABASOWA.TV
NIP 7811948400
REGON 367406806

SKĄD PRZYCHODZIMY? DOKĄD ZMIERZAMY?

 

Wyobraźcie sobie dwóch gości, którzy przez blisko 30 lat grają na perkusji nagrywając płyty i występując w przeróżnych zespołach, np. Armia, Moskwa, Candida, Titus’ Tommy Gunn i wiele innych. Do tego z czasem zakładają portal perkusyjny o nazwie beati.tv. Już sobie wyobraziliście?

To teraz wyobraźcie sobie, że ci goście jeszcze nie mają dość. W końcu przez te wszystkie lata spędzone za bębnami grali muzykę wspólnie z basistami i cały czas kombinowali, żeby to, co grają dobrze współgrało z partiami basowymi. Czasami zdarzało się nawet, że i basiści starali się dopasować do bębnów 😉 Prowadząc szkołę gry na perkusji faceci ci przewidują również zajęcia a gry sekcji rytmicznej, myślą o gitarze basowej i basistach na tyle często, że w końcu postanawiają stworzyć i portal basowy. Czas wolny jest przecież przereklamowany… W tym portalu będziemy pisać o basistach, instrumentach, wzmacniaczach, efektach basowych oraz technikach gry we wszelkich stylach, od metalu przez szeroko pojęty rock, pop, aż po funk, hip-hop, no i oczywiście jazz.

Jeśli słyszysz głosy, które każą Ci się zastanawiać jak dany basista osiągnął swoje brzmienie, na jakim gra instrumencie, jak go stroi, jak o niego dba, jakich używa strun, wzmacniaczy, efektów i mikrofonów, jak się przygotowuje do sesji nagraniowych lub koncertów, a nawet jak wygląda jego sala prób, to jesteś taki sam jak my. I jest nas o wiele, wiele więcej. Wyrzuć wizytówkę psychoanalityka i zacznij odwiedzać nas. To nic nie kosztuje i nie wymaga umawiania wizyty. Wiedząc doskonale, jak wielu z Was z pasją podchodzi do gitary basowej, postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym młodzi basiści będą mieli dostęp do wszelkich informacji na swój ulubiony temat, a ci bardziej doświadczeni będą mogli kultywować swoją pasję. W końcu każdy ma swojego fioła, którego potem podlewa… Witajcie na portalu gitarabasowa.beatit.tv – miejscu, gdzie wszyscy mają obsesję na punkcie basu!

BEATIT TEAM, CZYLI REDAKTORZY SERWISU

Maciej „Blindman” Głuchowski (ur. 1971)

Producent i realizator dźwięku, nauczyciel gry na perkusji, edukator, organizator warsztatów perkusyjnych oraz perkusista z trzydziestoletnim stażem. Współpracuje lub współpracował z takimi wykonawcami jak m.in. LVTR, DonGURALesko, Candida, FunkMasterPunk, Dump, Sweet Noise, Armia, Acid Drinkers, Moskwa.

W zespole BEAT IT jest szefem marketingu, montuje oglądane przez Was materiały, pełni funkcję starszego operatora kamer, realizatora dźwięku, dyrektora archiwum, a także parzy dobrą kawę. Kiedyś chciał być Panem Prezesem, ale już mu przeszło. W chwilach wolnych… No dobra, on takich nie ma…

 

 

 

Iwona Ustasiak (ur. 1976)

W BEAT IT pełni funkcję Prezesa Zarządu. Zajmuje się również księgowością i sprowadzaniem na ziemię pozostałych, którzy myślą wyłącznie o graniu na bębnach.

Jako była pracownica sklepu perkusyjnego jest najlepszą w naszym zespole specjalistką od sprzętu perkusyjnego – nieraz zdarzyło jej się „zagiąć” kolegów z ekipy BEAT IT jeśli chodzi o znajomość typów naciągów, pałek, akcesoriów itd.

Marcin „Viking” Leitgeber (ur. 1972)

Tłumacz, nauczyciel, organizator warsztatów perkusyjnych, jako perkusista współpracuje lub współpracował m.in. z zespołami Titus’ Tommy Gunn (solowy projekt Titusa z Acid Drinkers), a także Heavyweight.

W zespole BEAT IT jest szefem wywiadu (z artystami) i redaktorem naczelnym. Niedawno awansował na operatora kamer i młodszego realizatora dźwięku. Ma ambicję dochrapać się stanowiska młodszego montażysty.

W chwilach wolnych od pracy interesuje się najeżdżaniem, plądrowaniem, paleniem, gwałceniem niewiast, uprowadzaniem dziatek, a także wybijaniem mężczyzn do nogi (jak to Wiking)…

Łukasz Gronowski (ur. 1992)

Absolwent Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, uczęszczał do POSM II st. im. M. Karłowicza (Wydział Jazzu, uczeń Zbigniewa Wrombla). Syn basisty Artura Gronowskiego (Peja, Gabriel Fleszar, Non Iron, C.E.T.I., Maciej Molenda, Krzysztof Antkowiak, Turbo, Sweet Noise).

Łukasz występował lub występuje z takimi artystami jak: Adam Stachowiak, Bartek Wrona, Grzegorz Hyży, Filip Mettner, Gabriel Fleszar, Brainfreezer Soundsystem, Alphadog, Michał Sobierajski.

W BEATIT odpowiada za treści zawarte na portalu gitarabasowa.beatit.tv, tzn. prowadzi news room, pisze artykuły na temat sprzętu basowego i jest szefem wywiadu (z basistami). Jest także młodszym operatorem kamer. W ramach samodoskonalenia zawodowego przymierza się do przejścia szkolenia z montażu video, parzenia kawy i robienia kanapek.

Janek (ur. prawdopodobnie 2016)

Absolwent Schroniska dla Zwierząt w Łowiczu. Pogoni każdego faceta ubranego w drelich roboczy, gumofilce i berecik z antenką (najwyraźniej echa przeszłości, nie uczyliśmy go tego) i żadna kiełbasa nic nie pomoże. Poza tym spoko gość.

W BEAT IT pełni funkcję szefa ochrony. Nie ma komórki, fejsa, ani konta bankowego, więc kontakt z nim osobiście (lepiej nie w drelichu, gumofilcach i beretce) lub przez nas.