> 14-letni Gabriel Severn z nagrodą DownBeat

Gabriel Severn to wyjątkowy 14-latek pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Od małego pragnął grać na basie, co w połączeniu z ciężką pracą zaowocowało nagrodą magazynu DownBeat, a przede wszystkim międzynarodową karierą. Kilka miesięcy po rozpoczęciu nauki gry na gitarze basowej (mając zaledwie 7 lat) dołączył do młodego zespołu hołdującego muzyce wydawanej pod szyldem wytwórni Motown. Dało mu to rozeznanie na rynku muzycznym, ale także reklamę. Gabriel występował na imprezach okolicznościowych, festiwalach muzycznych oraz w radiu i telewizji. 

W wieku 11 lat udostępnił na YouTube swoją wersję solówki Jaco Pastoriusa z utworu „Havona„, a świat oszalał na jego punkcie.

Mimo, że po zakończeniu występów z grupą Motown grał w różnych zespołach, Gabriel chciał mieć swój własny skład. Mając 12 lat zebrał kilku najlepszych i najbardziej obiecujących młodych muzyków ze środkowej Pensylwanii i założył zespół jazz-fusionowy o nazwie Teen Town. Koncertowali po całym stanie, otwierając koncerty takich artystów jak: Victor Wooten Trio, Tierney Sutton Band i Original Drifters. Teen Town wystąpili na wielu znaczących festiwalach i imprezach, w tym w 2018 r. na Boscov’s Berks Jazz Festival, Dauphin County Wine & Jazz Festival, Scranton Jazz Festival i TEDx Harrisburg.

Gabriel pobierał nauki u Victora Wootena, Anthony’ego Wellingtona oraz Adama Nitti.

16 listopada ukaże się jego autorska kompozycja, którą zrealizował z tak uznanymi nazwiskami jak: Joel Rosenblatt i Jay Rowe. Całość wyprodukował Chieli Minucci – kilkakrotny zdobywca nagrody Emmy, który był także nominowany do nagrody Grammy.

Gabriel Severn jest pierwszą wschodzącą gwiazdą marki MARKBASS, należy do rodziny artystów firmy Ernie Ball, a na gryfie założone ma struny od francuskiego rzemieślnika Carlosa Pavicicha.

Gabriel, trzymaj tak dalej!

Poniżej krótka zapowiedź jego uznanego utworu

BASSPANY!

Źródło: Gabriel Severn Bassist