> Adam Staszewski (Ørganek) -„Get It Right” na żywo dla BeatIt

3 listopada 2018 r. hala MTP 2 w Poznaniu gościła zespół Ørganek, który przyjechał do stolicy Wielkopolski zagrać koncert chyba nie promujący płyty „Czarna Madonna„, ponieważ ta okazała się takim hitem, że promocji już nie wymaga. Wraz z Tomkiem Organkiem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich stawił się także basista zespołu – Adam Staszewski. Było dla nas jasne, że gitarabasowa.beatit.tv nie może nie skorzystać z takiej okazji do spotkania. Wywiad już był, prezentacja gratów basowych tego świetnego instrumentalisty, muzyka i producenta również. Teraz pora na samo „mięso” sztuki gry na gitarze basowej, czyli bass camy z udziałem Adama. Zobaczmy, jak on to robi…

Adam Staszewski (Ørganek) - bass cam dla BeatIt

Dziś prezentujemy Adama i zespół Ørganek w utworze „Get It Right„, który pochodzi z doskonale przyjętej przez krytykę i publiczność, złotej płyty „Czarna Madonna„. Warto zwrócić uwagę na gitary basowe, jakie muzyk miał ze sobą podczas tego poznańskiego koncertu. Oto, co nam o nich powiedział:

Mam bodaj siedem gitar. Na koncertach Organka najczęściej używam gitary Epiphone Thunderbird. Dzisiaj mam go na scenie. Instrument pochodzi mniej więcej z roku 2001. Trafił mi się dobry egzemplarz. Jest to bardzo równa i skuteczna gitara jeśli chodzi o granie w Organku ponieważ jest bardzo masywna. Przy organkowym, ciężkawym brzmieniu gitarowym daje mi silne poczucie, że jestem w tym miksie i dlatego używam tej gitary. Po prostu ją lubię. Przywiozłem też gitarę typu Precision Bass. Zareklamuję toruńską firmę Restauracja Gitar Mateusza Piotrowskiego. Mam od niego sporo tych gitar. Ostatnio kupiłem od niego gitarę wykonaną pod jego własną marką Buzz. Jest to tzw. „Precel”. Używam go głównie w studio, ale dopiero się z nim zapoznaję. 

O aktywności muzycznej poza Organkiem nasz gość powiedział nam tak:

Organek zajmuje nam dużo czasu w ciągu roku, ale staram się mieć czas na inne sytuacje muzyczne. Mamy taki projekt autorski pod nazwą Ser Charles. Nagraliśmy kiedyś płytę w zupełnie innej konfiguracji. Teraz ja przejąłem rolę producenta tego materiału, wymyśliłem te piosenki tylko jeszcze ich nie nagrałem. Robciu (Robert Markiewicz, perkusista zespołu Organek – przy. BeatIt) już nagrał bębny, więc najważniejsze mamy za sobą. Z czasem jest ciężko. W tej chwili jest taka trochę napięta sytuacja w naszym toruńskim studio Happy Light, które jest dosyć poważnie okupowane i trudno mi się tam wbić. Mam jednak plan, żeby to zrobić i zwieńczyć to dzieło. Poza tym udzielam się w Męskie Granie Orkiestra.