> Adam Staszewski (Ørganek) -„Mississipi w ogniu” na żywo dla BeatIt

3 listopada 2018 r. hala MTP 2 w Poznaniu gościła zespół Ørganek, który przyjechał do stolicy Wielkopolski zagrać koncert chyba nie promujący płyty „Czarna Madonna„, ponieważ ta okazała się takim hitem, że promocji już nie wymaga. Wraz z Tomkiem Organkiem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich stawił się także basista zespołu – Adam Staszewski. Było dla nas jasne, że gitarabasowa.beatit.tv nie może nie skorzystać z takiej okazji do spotkania. Wywiad już był, prezentacja gratów basowych również. Teraz pora na samo „mięso” sztuki gry na gitarze basowej, czyli bass camy z udziałem tego świetnego instrumentalisty, muzyka i producenta. Zobaczmy, jak on to robi…

Adam Staszewski (Ørganek) bass cam dla BeatIt

Dziś prezentujemy Adama i zespół Ørganek w przeboju „Mississipi w ogniu„, który pochodzi z doskonale przyjętej przez krytykę i publiczność, złotej płyty „Czarna Madonna„. Jeśli chodzi wzmacniacz i kolumnę, jakie muzyk miał ze sobą podczas tego poznańskiego koncertu, to:

Głowa to Ampeg B-25 z 1965 r. Paczka 6 x 10 mało znanej kanadyjskiej firmy Traynor. Jasne i klarowne brzmienie, które jest mi potrzebne do tego, żeby mieć dosyć wyraźny sound miksując kanał liniowy i mikrofon przy paczce. Używam kabli od Adama Labogi. Struny 45/105 marki Fender – zwykłe stalowe struny.

Robert Markiewicz (perkusista zespołu Ørganek) opowiedział nam o najbliższych planach wydawniczych zespołu:

Z racji tego, że nasz album „Czarna Madonna” sprzedał się bardzo dobrze, to zdecydowaliśmy się nagrać taki suplement, który będzie zawierał utwory, które graliśmy wyłącznie live. Będą to utwory naszego autorstwa, ale ze słowem np. Edwarda Stachury. Znajdzie się tam jedna piosenka, która nie weszła na płytę oraz utwór, który przygotowywaliśmy na potrzeby Męskiego Grania. Łącznie na tym suplemencie znajdzie się 5 utworów. Praca nad trzecim albumem przewidywana jest na jesień 2019.

Natomiast jeśli chodzi o nową płytę grupy, w której Adam Staszewski występuje na co dzień, usłyszeliśmy co następuje:

Jedno jest pewne: nowa płyta ma wyjść w środę, tylko nie wiadomo dokładnie, kiedy to będzie. Myślę, że w okolicach wiosny 2020.