> Adam Staszewski (Ørganek) prezentuje swój sprzęt basowy

3 listopada 2018 r. hala MTP 2 w Poznaniu gościła zespół Ørganek, który przyjechał do stolicy Wielkopolski zagrać koncert chyba nie promujący płyty „Czarna Madonna„, ponieważ ta okazała się takim hitem, że promocji już nie wymaga. Wraz z Tomkiem Organkiem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich stawił się także basista zespołu – Adam Staszewski. Było dla nas jasne, że gitarabasowa.beatit.tv nie może nie skorzystać z takiej okazji do spotkania. Na bass camy z udziałem Adama przyjdzie czas już niedługo, wywiad już był, a teraz pora na to, co basistów interesuje chyba najbardziej (a więc sprzęt tego świetnego instrumentalisty, muzyka i producenta).

Adam Staszewski (Ørganek) bass rig rundown

BeatIt: Adam Staszewski, zespół Organek. Witamy serdecznie na portalu gitarabasowa.beatit.tv. Sfilmowaliśmy Twój sprzęt, a teraz opowiedz, co to jest. Jaka głowa, jaka paczka, jakie instrumenty.

Adam Staszewski: Głowa to Ampeg B25 z 1965 r. Paczka 6 x 10 mało znanej kanadyjskiej firmy Traynor. Jasne i klarowne brzmienie, które jest mi potrzebne do tego, żeby mieć dosyć wyraźny sound miksując kanał liniowy i mikrofon przy paczce.

BeatIt: Gitary?

Adam Staszewski: Mam ich bodaj siedem. Na koncertach Organka najczęściej używam gitary Epiphone Thunderbird.

BeatIt: Dzisiaj go masz na scenie.

Adam Staszewski: Tak. Instrument pochodzi mniej więcej z roku 2001. Trafił mi się dobry egzemplarz. Jest to bardzo równa i skuteczna gitara jeśli chodzi o granie w Organku ponieważ jest bardzo masywna. Przy organkowym, ciężkawym brzmieniu gitarowym daje mi silne poczucie, że jestem w tym miksie i dlatego używam tej gitary. Po prostu ją lubię.

BeatIt: Widziałem też gitarę typu Precision Bass.

Adam Staszewski: Tak. Zareklamuję toruńską firmę Restauracja Gitar Mateusza Piotrowskiego. Mam od niego sporo tych gitar. Ostatnio kupiłem od niego gitarę wykonaną pod jego własną marką Buzz. Jest to tzw. „Precel”. Używam go głównie w studio, ale dopiero się z nim zapoznaję. Nie mogę się jeszcze wypowiadać definitywnie.

BeatIt: Jakie kable i struny?

Adam Staszewski: Używam kabli od Adama Labogi. Struny 45/105 marki Fender – zwykłe stalowe struny.