> Bootsy Collins odwiesza bas na kołku

67-letni, legendarny funkowy basista Bootsy Collins rezygnuje z występów na żywo. Muzyk zakomunikował to niedawno na swoim profilu FB. W oświadczeniu czytamy:

Bootsy Collins rezygnuje z koncertów

Źródło zdjęcia: rollingstone.com

Nadszedł czas, aby powiedzieć wszystkim Braciom w Funku, że nie będę już grał na basie podczas koncertów. Zdecydowałem się działać dalej jako trener i doradca młodych muzyków. (…) Mój lekarz powiedział mi, że moje ucho wewnętrzne oraz prawa dłoń nie wytrzymają już dłużej takiego obciążenia. Musiałem się na coś zdecydować i tak zrobiłem. W 2019 Szeryf Ping Ping Ping będzie nadal funkował w studio, ale już nie zobaczycie mnie grającego na basie na żywo. Wiem, że macie pytania, na które ja nie mam odpowiedzi, ale mam nadzieję, że kiedyś to zrozumiecie. Pamiętajcie, że ten rok będzie najbardziej funkowy ze wszystkich.

Bootsy Collins pochodzi z Cincinnati w USA. Jego pierwszym nauczycielem gry na basie był brat Catfish Collins. Muzyk zasłynął i wyrobił sobie renomę jako mistrz funku w latach 70., grając w zespole Jamesa Browna, a następnie w grupie Parliament-Funkadelic. Jako członek tej drugiej został przyjęty do Rock and Roll Hall of Fame. Od prawie 40 lat z powodzeniem prowadzi karierę solową i ma na koncie osiem płyt wydanych pod własnym nazwiskiem.

Słynny jest także bas o nazwie Space Bass. Został on zaprojektowany przez samego muzyka, a wykonany przez lutnika nazwiskiem Larry Pless jeszcze w latach 70. Od 2010 r. Bootsy Collins jest endorserem marki Warwick.