> Czy Adam Blackstone zawita do Polski?

Już 24 lutego w Atlas Arenie w Łodzi, po raz pierwszy w naszym kraju wystąpi Nicki Minaj. Artystka przyjedzie z raperem Future, który określany jest mianem inspirującego cienia, który zawisł nad tym gatunkiem muzycznym. Trasa nazywa się NickiHndrxx i będzie promować najnowszą płytę wokalistki zatytułowaną „Queen„. Bilety można nabyć poprzez: ebilet.pl, bilety.imprezyprestige.com, oraz w sieci salonów Empik w cenie od 225 zł. Za organizację wydarzenia odpowiada agencja Prestige MJM.

Nas, jako portal basowy, przede wszystkim interesuje to, kto będzie odpowiadać podczas tego wydarzenia za „grube basy”, bo z pewnością będzie nieźle dudnić.

Wpisując frazę Adam Blackstone w Google, widzimy czarnoskórego basistę, który opisywany jest aktualnie jako kierownik muzyczny pracujący dla takich artystów jak: Justin Timberlake oraz wyżej wymieniona Nicki Minaj. Jego ciężka praca i ogromny talent dały mu możliwość współpracy nie tylko z wymienionymi powyżej gwiazdami, ale przede wszystkim z najpopularniejszymi wykonawcami na świecie. Są to na przykład Jay-Z, Kanye West, Eminem, Janet Jackson, Dr. Dre, The Jonas Brothers, The Roots, Ms.Marilyn Marshall, Al Green, The Isley Brothers, Angie Stone, Mike Posner, Steve Tirpak, Al Jarreau, Maroon 5, Demi Lovato, oraz Jill Scott.

Adam Blackstone był również doradcą Adama Levine (wokalisty Maroon 5) podczas występów tego drugiego jako jurora w amerykańskiej wersji programu The Voice.

Kto zna jego grę wie, że nie ma tłustszych basów niż te wychodzące spod jego palców (może za wyjątkiem Nathana Easta i Pino Palladino :D). Blackstone to multiinstrumentalista, producent, kompozytor i basista.

Muzyk ten preferuje instrumenty typu jazz bass oraz precission bass i często można go zobaczyć z instrumentem lutnicznym marki Performance.  Instrumenty te wytwarzane są w Los Angeles przez byłego doradcę technicznego Fendera, pana Kunio „Kenny” Sugai. Blackstone należy także do rodziny artystów marki Gallien-Krueger, która nawiasem mówiąc obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny.

Mamy nadzieję, że zobaczymy i usłyszymy tego basistę u boku Nicki podczas koncertu w Atlas Arenie, bo różnie to wygląda na rynku amerykańskim i panuje duża rotacja muzyków…

Jeżeli lubicie „czarną muzę” i „tłuste basy”, to dźwięki, które wydobywa z instrumentów Adam Blackstone są zdecydowanie dla Was.

BASSPANY!