> Fender wydaje aplikację do ćwiczeń na basie 

Fender Musical Instruments Corporation (FMIC) obwieścił w zeszłą sobotę (06.09.18), że do swojej aplikacji Fender Play (od roku mogą z niej korzystać młodzi gitarzyści) dołączają lekcję z grania na basie. Za 9,99 dolarów miesięcznie (czyli jakieś niecałe 50 zł) dostajemy dość sprytną aplikację (szczególnie jeśli posiadamy jeden z nowych cyfrowych wzmacniaczy Fendera), która nauczy nas jak zagrać najpopularniejsze światowe hity i nie tylko.

Aplikacja została stworzona na potrzeby młodych adeptów sztuki szarpania strun. Basiści i basistki, jak na przykład: Pete Griffin, Chelsea Stevens, Ozzy Carmona, Nikki Stevens, Darren McGuire, Dan Ellis, Travis Dykes w nagranych krótkich lekcjach pokażą jak zagrać takie przeboje jak:

  • BasketcaseGreen Day
  • EverlongFoo Fighters
  • I Got You (I Feel Good)James Brown
  • Move On Up” – Curtis Mayfield
  • One LoveBob Marley
  • Push itSalt-N-Pepa
  • Sheena Is A Punk RockerThe Ramones

Wszystkie te nagrane wideo lekcje przygotowane są z kliku ujęć, aby jak najlepiej widzieli jak należy układać ręce na gryfie, dzięki czemu będą mogli uniknąć kontuzji charakterystycznych dla początkujących basistów. Oprócz tego pokażą one prawie wszystkie dostępne techniki grania na basie: granie kciukiem, arpeggia, granie kostką, a ponadto przekażą jak budować basowe partie oraz w jaki sposób dopasować się do bębniarza. Wszystko to ma 5 poziomów trudności, które będzie można później wykorzystać grając piosenki z aplikacji. Wszystkie postępy są monitorowane. W aplikacji znajduje się również tuner oraz beat loopy, do których możemy poimprowizować i pograć bez formy utworu całą linię, żeby się „uleżała”. Są również tabulatury.

Aplikacja wydaję się całkiem niezłym rozwiązaniem. Z subskrypcji można zrezygnować w każdej chwili, jeżeli nie chcemy przedłużać członkostwa o następny miesiąc. Jest również opcja wykupienia pakietu na cały rok za 89,99  (ok 330 zł). Przy jednej i drugiej subskrypcji mamy jednocześnie dostęp do lekcji grania na gitarze elektrycznej oraz ukulele.

Aplikacja dostępna w iTunesGoogle Play