> Geddy Lee: wystawa gitar basowych

Jak już informowaliśmy, Geddy Lee – basista, wokalista i klawiszowiec zespołu Rush w jednej osobie – przygotował książkę o rzadkich i historycznych gitarach basowych ze swojej kolekcji, która nosi tytuł Big Beautiful Book of Bass.

Zdjęcie: https://www.cygnus-x1.net

Ostatnio muzyk ogłosił otwarcie specjalnej wystawy swoich instrumentów, którą będzie można zwiedzać do stycznia przyszłego roku w Studio Bell na terenie National Music Centre w Calgary w Kanadzie. Kuratorem będzie Geddy we własnej osobie. Oto, co on sam ma na ten temat do powiedzenia:

Instrumenty wystawione w Studio Bell to połączenie rzadkich vintage’owych basów ze złotej ery produkcji gitar oraz tych najbardziej znaczących, których używałem na przestrzeni całej mojej kariery. Są też i takie, w poszukiwaniu których zjeździłem cały świat. Ta wystawa daje wgląd w początki i najwcześniejsze lata rozwoju instrumentu, który miał swój udział w ukształtowaniu oblicza muzyki popularnej. Są tam też gitary, które trzymałem w rękach przez ostatnich 40 lat pracując nad brzmieniem, które mógłbym nazwać swoim własnym. To największa wystawa basówek z mojej osobistej kolekcji i jestem podekscytowany możliwością podzielenia się tym wszystkim z fanami.

Na wystawie można zobaczyć takie ikoniczne gitary basowe jak: Rickenbacker 4001, Fender Jazz z 1972 r., którego Geddy Lee użył podczas nagrywania numeru “Tom Sawyer”, Fender Precision z1952 r., a także Hofner Cavern z 1961 r.

Ci spośród naszych widzów, którzy zawitają do Kanady latem lub jesienią tego roku z pewnością powinni wpisać to wydarzenie na listę miejsc do zwiedzenia. Sami również chętnie byśmy tam wpadli…