> Les Claypool i syn Johna Lennona: trzecie wspólne wydawnictwo

Les Claypool to jeden z najbardziej odjechanych basistów stąpających po tym świecie. Jest założycielem zespołu Primus, jednostką absolutnie niecodzienną. W projekcie The Claypool Lennon Delirium tworzy muzykę z synem Johna Lennona (tak, TEGO Johna Lennona). Sean Lennon, bo o nim mowa, to multiinstrumentalista i odpowiada w projekcie głównie za wokale, gitary, mellotron i bębny. Les, co łatwo wydedukować, zajmuje się: basówką, kontrabasem, a także również bębnami i mellotronem. Cóż za duet! No właśnie, panowie tworzą muzykę tylko we dwójkę (WOW). To, co musiało powstać z tej kombinacji jest sztuką „wysokich lotów”. Gdybyśmy chcieli zaszufladkować gatunkowo ich twórczość, moglibyśmy ją nazwać psycho-rockową.

Les Claypool i Sean Lennon poinformowali właśnie, że ich trzecie wydawnictwo (i jednocześnie druga pełnowymiarowa płyta) zostało w całości nagrane. Duet The Claypool Lennon Delirium wyda swój album w lutym 2019 roku i będzie on nosić nazwę „South of Reality„.

Sama okładka jest już dość odjechana… Poniżej notka prasowa:

„South Of Reality, epicki drugi album duetu The Claypool Lennon Delirium, może być antidotum, którego ten chory świat potrzebuje. Muzyka tak potężna, że ​​mogłaby odeprzeć uderzenie asteroidy z kosmosu. Ci zaprawieni w bojach wojownicy psychodelii stworzyli ponadczasowe piosenki, które równie dobrze mogłyby być wyrzeźbione w kamieniu.” – (Tłum. Beatit.)

foto: theclaypoollennondelirium.com

Wszystkim fanom Lesa Claypoola i tym, którzy nie znają twórczości Seana Lennona polecamy bardzo serdecznie!

BASSPANY!