> Marka Orange obchodzi 51. urodziny!

Orange to jedna z najbardziej znanych marek na rynku wzmacniaczy gitarowych i basowych. Do jej endorserów należą tak wybitni i popularni basiści jak: Geddy Lee (Rush), Steve Harris (Iron Maiden, British Lion), John McVie (Fleetwood Mac), Glenn Hughes (solo, Black Country Communion, ex-Deep Purple), John Leven (Europe), Troy Sanders (Mastodon), Sergio Vega (Deftones, Quicksand), czy Tom Petersson (Cheap Trick). Tak się składa, że w przyszłym miesiącu firma będzie obchodzić 51. rocznicę powstania i z tej okazji zaprasza wszystkich do odwiedzenia nowo stworzonej strony zawierającej oś czasu opisującą w całkiem wyczerpujący sposób jej historię.

Źródło: orange.com

W nadesłanych do nas materiałach prasowych czytamy między innymi:

„Na stronie orangeamps.com/history znajdziecie wszystko, co chcieliście wiedzieć o firmie Orange Amplification, która powstała we wrześniu 1968 r.

Zapoznajcie się z bogatą i barwną historią naszej firmy za pomocą interaktywnej osi czasu, która zabierze czytelników w podróż przez sukcesy, osiągnięcia i najważniejsze wydarzenia. Zajmujące artykuły połączono z archiwalnymi zdjęciami ożywiającymi całą naszą historię.”

Czy wiedzieliście, że na początku Orange miało wytwórnię płytową, sklep, studio nagraniowe, agencję wydawniczą, wypożyczalnię sprzętu i agencję bookingową? Nawet produkowali samochody terenowe służące do jeżdżenia po plaży (tzw. buggy) do celów promocyjno-marketingowych. Wszystkie te fakty i wiele innych, a także ciekawe zdjęcia znajdziecie właśnie na opisywanej stronie.

Żródło: orange.com