> Nate Watts udziela lekcji dla Bass Guru

Całkiem niedawno absolutny guru gitary basowej Nate Watts pojawił się na stronie bassguru.com z serią lekcji, w których demonstruje wiele spośród klasycznych partii basowych swojego autorstwa.

Nate Watts na bassguru.com

Źródło: bassguru.com

Rozebrane na czynniki pierwsze zostaną linie basu do takich numerów jak: „Sir Duke”, „Master Blaster”,Do I Do” i „I Wish” Stevie Wondera, „I’m So Excited” i „He’s So Shy” The Pointer Sisters, „Say Say Say” Michaela Jacksona i Paula McCartney’a, „This Place Hotel” The Jacksons, „Waters of March” Sergio Mendesa (napisany przez Antonio Carlosa Jobima).

Ponadto Nate opowiada o muzykach, którzy mieli na niego największy wpływ (James Jamerson, Bob Babbitt i Lucky Thompson), a także demonstruje także koncertowe partie basowe wykonywane na klawiszach do takich klasyków jak „Superstition” i „Living For The City” Stevie Wondera.

Nate Watts zaczynał przygodę z muzyką od trąbki. Na bas przesiadł się w 1972 r., a już dwa lata później został członkiem zespołu Stevie Wondera. Pierwszą płytą artysty, w której nagraniu wziął udział była legendarna „Songs In The Key Of Life„.

Do basistów, jacy pojawili się na stronie bassguru.com należą: Victor Wooten, Felix Pastorius, Mark Egan czy Linda Oh.