> Nowa płyta Wojtka Pilichowskiego

Myślimy że jest tu wielu basistów, dla których Wojtek Pilichowski jest swojego rodzaju bóstwem. Wiemy też, że na jego dźwiękach wychowało się wielu basistów, zaczynając od Michała Grotta (aktualnie kierownik muzyczny w składzie u Margaret) po Pawła Stachowiaka znanego ze współpracy z zespołami EABS czy Kroki (obydwa zespoły były nominowane w zeszłym roku do Fryderyków). Wierni fani Wojtka na pewno wiedzą o fakcie, że 28 września ukazała się jego najnowsza płyta. Informujemy więc tych z Was, którzy nie mieli o tym pojęcia, a z dodatkowych informacji: album został wydany we współpracy z Universal Music Polska.

Płyta „Vandal” nawiązuje do najlepszych tradycji muzyki fusion, lecz pojawiają się w niej też nasze polskie etniczne inspiracje. Dzięki współpracy z dwoma zespołami muzyki ludowej pochodzącymi z Pienin oraz dzięki mocnym rockowym riffom, płyta jest wyjątkowo ciekawym produktem na polskim rynku muzycznym.

Album został nagrany na „setkę” z gitarzystą Michałem Trzpiołą, perkusistą Tomaszem Machańskim i dwoma pianistami: Michałem Roratem oraz Adrianem Latosiewicz. Na płycie nie zabrakło Wojtka Olszaka i Michała Dąbrówki. Specjalnym akcentem jest zjawiskowa Julita Zielińska.

„Vandal” dostępny jest na: Spotify, Apple music, Tidal oraz fizycznie w sklepach.

BASSPANY!