> Nowe kable PRS

Paul Reed Smith Guitars to jeden z najbardziej znanych i renomowanych producentów gitar i wzmacniaczy na świecie. Firma ma swoją siedzibę w Stevensville w stanie Maryland (USA) i istnieje od 1985 r. Do artystów współpracujących z marką należą tacy wirtuozi jak Carlos Santana, Alex Lifeson (Rush), czy Mark Tremonti (Alter Bridge).

Kable PRS Signature Series

Kable instrumentalne i tzw. łączówki PRS Signature Series charakteryzują się odpowiednio zestrojoną pojemnością, a zadanie, jakie postawił sobie producent to przeniesienie czystego sygnału muzycznego z instrumentu. Zwarta konstrukcja, podwójne ekranowanie żyły sygnałowej oraz miedzi o gęstym splocie mają gwarantować bezszumową pracę, a także eliminację zakłóceń. Wtyki jack są wyposażone w nieścieralne, odporne na rdzę i hermetycznie zamknięte styki. Kable dostępne są w następujących rozmiarach: 6 cali (łączówka), 1,5 m, 3 m, 5,5 m, 7,5 m (producent podaje długości w stopach). Kable dostępne są w kombinacjach wtyków prosty – prosty oraz prosty – kątowy, jak również ze stykami w wersji tradycyjnej (“regular”) lub cichej (“silent”).

Kable PRS Signature Series

Przy produkcji kabli głośnikowych PRS Signature Series zastosowano drobny splot celem uzyskania zwiększonej elastyczności, a także miedź beztlenową dla maksymalnego odwzorowania dźwięku. Kable te wytworzono z myślą o zastosowaniu tak w studiach nagraniowych, salach prób, jak i na scenie, a nawet podczas prezentacji biznesowych.

Kable PRS Signature Series są wykonywane ręcznie przez londyńską firmę Van Damme Cabling. Do użytkowników ich produktów należą zespoły Radiohead, Coldplay, Foo Fighters, a także studio Abbey Road. PRS jest dystrybutorem produktów Van Damme na rynku amerykańskim.