> Nowość: wzmacniacz EBS Reidmar 502

Szwedzki producent sprzętu basowego EBS posiada w swojej ofercie również linię lekkich wzmacniaczy mikro o nazwie Reidmar. W związku z targami NAMM szykuje się poszerzenie tej serii o model z oznaczeniem 502.

2-omowy wzmacniacz EBS Reidmar

Zdjęcie: ebssweden.com

EBS Reidmar 502 radzi sobie z obciążeniem 2 ohm, a więc może jednocześnie obsłużyć dwie kolumny 4-omowe. Jest to jeden z niewielu lekkich wzmacniaczy w klasie 500W, który sobie z tym radzi.

Według producenta daje to większą dynamikę przy mniejszej kompresji dźwięku w porównaniu do lekkich wzmacniaczy korzystających z automatycznych limiterów mających na celu eliminację przycinania szczytów sygnału. Dzięki temu bas nie jest „zamulony” i brzmi odpowiednio nisko przy dużej głośności.

EBS zachwala również przedwzmacniacz znajdujący się na pokładzie jako dający „pełną kontrolę i pozwalający wydobyć ciepły, ładny dół, jasną górkę i średnie częstotliwości, które przebijają się w miksie, gdy jest to potrzebne.”

Ponadto wzmacniacz basowy EBS Reidmar 502 jest wyposażony w kompresor, zbalansowane wyjście XLR do nagrywania lub wykorzystania na scenie, pętlę efektów, a także wyjście słuchawkowe, dzięki któremu użytkownik nie będzie denerwował sąsiadów.

Cena producenta to 549,99 dolarów.