> Pol’and’Rock Festival 2018 od basowej kuchni: Artur Pochwała (Nocny Kochanek)

Na nowym starym festiwalu Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) spotkaliśmy się z basistami niektórych zespołów występujących na tej imprezie. Porozmawialiśmy z Nimi o sprzęcie, planach zespołu na najbliższe miesiące dotyczące tras koncertowych, sprzętu, planów na zbliżające się nowe albumy itd. Jednym z Nich jest basista zespołu Nocny Kochanek Artur Pochwałaktóry spotkał się z nami na dużej scenie festiwalu podczas próby dźwięku tej cieszącej stale rosnącą popularnością, hewimetalowej ekipy.

Artur Pochwała - basista zespołu Nocny Kochanek

Foto: beatit.tv

Artur Pochwała: „Siemanko! Z tej strony Artur z zespołu Nocny Kochanek. Chciałbym Wam zaprezentować sprzęt, na którym będziemy mieli okazję dzisiaj zagrać na najpiękniejszym festiwalu świata. W przeciwieństwie do moich kolegów wzbyłem się praktycznie całego sprzętu – pozbyłem się paczek, różnych wzmacniaczy i tak dalej. Jedyne, co posiadam to gitara plus DI box i niezawodny przedwzmacniacz Darkglass (Darkglass Microtube B7K Ultra – przyp. BeatIt). To mi w zupełności wystarczy. Do tego kompresor. Gitara klonowa, okazyjnie nabyta. Jest to lutnicza kopia basówki Fender, o dziwo na gitarowych przystawkach EMG. Brzmi to naprawdę dobrze i jestem z niej naprawdę zadowolony. Gitara w pełni aktywna i jakoś to wszystko się kręci. Nie ma za dużo do opowiadania, tak jak i za dużo nie słychać…

Basistom przed takim koncertem nie życzcie połamania palców, bo ostatnio miałem złamanego. Na szczęście udało się go wyleczyć.”

Basistki i Basiści! Przed Wami Artur Pochwała – basowa podpora Nocnego Kochanka, prosto z duzej sceny Pol’and’Rock Festival! Specjalnie dla portalu gitarabasowa.beatit.tv!