> Pol’and’Rock Festival 2018 od basowej kuchni: Marcin Zimmer z Rust!

Na nowym starym festiwalu Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) spotkaliśmy się z basistami niektórych zespołów występujących na tej imprezie. Jednym z Nich jest basista zespołów Rust i Haarpagans, młody, zdolny i obeznany z tematem oldschoolowego sprzętu, 25 letni absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, dawnego Zakładu (obecnie Katedry) Jazzu i Muzyki Estradowej – Marcin Zimmer. W krótki i rock’n’roll’owy sposób, opowiedział nam o swoich “gratach”na tegorocznym festiwalu Pol’and’Rock. Poniżej mały skrót jego luźnej wypowiedzi.

Marcin Zimmer: Jesteśmy na scenie z Jakubem Martuzalskim i gramy fuckin’ Rust’n’Roll!

gitarabasowa.beatit.tv: Powiedz na czym dzisiaj zagrasz ?

Marcin Zimmer: ”Panie kochany, dwie paczuszki Marshalla 4×12 plus 2×15, Ampeg b25 ’69 rok i Fender Bassman 100W, tak że w połączeniu słychać, że jest moc!

gitarabasowa.beatit.tv: Jakie peryferia, kosteczki?

Marcin Zimmer: “Kosteczki są, proszę Ciebie. Pedal board mam przepiękny, uważam że mam jeden w piękniejszych w kraju pedal board’ów. Do tego dwa „precelki”(Fender Precision Bass – przyp. BeatIt) i Lakland.”

Sprzęt i pedal board warto zobaczyć na własne oczy, szczególnie wspomniany powyżej pedal board, który wd. Marcina jest jednym z najładniejszych w Polsce. Sprawdźcie sami! Naszym zdaniem, jest na prawdę warty uwagi i zdecydowanie nie wygląda jak pedal board „typowego” basisty, bliżej temu do gitarzysty. Przekonajcie się sami!

BASSPANY!