> Targi Musicpark 2019: Cort

W dniach 1 – 3 listopada 2019 roku miała miejsce impreza o nazwie Musicpark. Była to pierwsza edycja targów muzycznych, które zorganizowano na terenach targowych w Lipsku.

Jednym z wystawców prezentujących gitary basowe była koreańska firma Cort, której przedstawiciel opowie Wam co nieco na temat jej oferty dotyczącej tego typu instrumentów…

Cześć. Jak się macie!

To jest bas Cort Artisan. Jest to gitara z pojedynczym wycięciem, projekt sprzed dwóch lat. Multiskala, tzn. menzura jest dłuższa na grubszych strunach i krótsza na cieńszych. Budowa typu neck-thru, a więc gryf z jednego kawałka i doklejony korpus – po jednym kawałku na stronę. Do tego doskonały hardware, klucze Hipshot i preamp Bartolini. Cena wynosi poniżej 1000 euro z twardym futerałem. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Oto gitara z serii GB74 Gig. W tym basie chodzi o połączenie nowoczesnego humbuckera z klasyką spod znaku P-Bass i J-Bass dla tych, którzy szukają niedrogiego basu z dużą paletą brzmień na koncerty. Aktywna elektronika, korekcja dwupasmowa (treble i bass), a potencjometr BLEND, trójpozycyjny przełącznik pozwalający przeskakiwać z pojedynczej cewki humbuckera przy mostku przez obie na pojedynczą od gryfu. Jest sporo połączeń przystawek, co daje szeroką gamę rozmaitych brzmień. Kształt jest klasyczny – typowy jazz bass. Korpus wykonany z olchy, gryf klonowy, a więc tradycyjny dobór rodzajów drewna.”