> Targi Musicpark 2019: Ibanez

W dniach 1 – 3 listopada 2019 roku miała miejsce impreza o nazwie Musicpark. Była to pierwsza edycja targów muzycznych, które zorganizowano na terenach targowych w Lipsku.

Bardzo ciekawym wystawcą na tej imprezie była firma Ibanez, której przedstawiciel, Daniel Gäthke, opowie Wam co nieco na temat oferty tego popularnego producenta gitar i gitar basowych…

Cześć! Tu Daniel z firmy Ibanez. Jesteśmy na targach Musicpark w Lipsku i mamy tu do pokazania kilka gitar basowych.

Jednym z nowych modeli i serii w tym roku jest SR Mezzo. To linia basówek o zmniejszonej menzurze – 32” zamiast 33”. Dają one troszkę więcej łatwości w grze, ale wciąż zapewniają maksymalny warkot i podstawę basową, jakiej oczekuje się od serii SR. Po prostu nabywca otrzymuje więcej opcji przy wygodniejszej grze. Te gitary są dostępne w bardzo żywych kolorach, z perłową lub czarną płytką. Konfiguracja przystawek to Dynamix PJ. Korpus jest wykonany z topoli, a gryf z klonu. Wykończenia są bardzo fajne, więc każdy coś dla siebie znajdzie.

Przejdźmy do pięknego przykładu serii Artcore Vibrato. Jest to basowa odmiana tej serii – model Artcore Vibrato AGB 260 w pięknym kolorze piany morskiej. Korpus typu hollow body z gryfem wykonanym z drewna nyatoh, korpusem z sapele, podstrunnicą z drewna laurowego, przystawkami Classic Elite pickups i mostkiem Gibraltar 3. Jest to nowy model na rok 2019 i ten żywy kolor świetnie pasuje do naszej linii gitar jazzowych.

Mamy kilka nowości w naszej ukochanej serii SR. Na przykład SR 500 w wersji cztero- i pięciostrunowej. To bardzo czysto brzmiące basy, które są następcami już istniejących modeli. Dodaliśmy nowe wykończenia, np. ten piękny Dual Surreal Fade, który właśnie widzicie. To czysto brzmiący bas z drewna okoume, a 5-częściowy gryf wykonano z orzecha i drewna jatoba. Obrócę go tyłem. Oto 5-częściowy gryf. Podstrunnica również z jatoby, a eliptyczne markery są typowe dla serii SR. Ceny tych basów zaczynają się od 680 euro i idą w górę do np. SR 2400.

Mamy tu dwa bardzo ładne egzemplarze. Jeden to SR 2400 fajnym połączeniem rodzajów drewna: 5-częściowy gryf panga panga/purpleheart. Warte uwagi są przystawki Aguilar, które w tej chwili są wielkim przebojem na rynku basowym. Trzypasmowe EQ plus kilka innych opcji. Mamy też premierowy instrument: SR 2405W. To SR z szerokim gryfem. Seria SR znana jest z tego, że łatwo się gra na tych instrumentach oraz z wąskich podstrunnic. Mieliśmy sygnały: „Bardzo mi się podoba ten bas, ale fajnie byłoby mieć więcej miejsca do gry”. Dlatego w tym roku wypuściliśmy SR 2450W z szerszym gryfem. Oprócz tego posiada on takie wyposażenie, jakie wymieniłem wcześniej: przystawki Aguilar, aktywna elektronika i piękne wykończenia. Ta seria oferuje coś dla każdego i polecam, żebyście sprawdzili te gitary. To chyba najlepiej sprzedawane basy na świecie, a na pewno w naszej ofercie. Mamy tu jeszcze przełącznik Bypass, więc można obejść aktywną elektronikę. Te basówki są bardzo wszechstronne i gotowe na wszelkie studyjne sytuacje. Jako instrument o szerokim gryfie jest to fajne poszerzenie naszego aktualnego katalogu.Sprawdźcie je!