> Targi Musicpark 2019: Ortega Guitars

W dniach 1 – 3 listopada 2019 roku miała miejsce impreza o nazwie Musicpark. Była to pierwsza edycja targów muzycznych, które zorganizowano na terenach targowych w Lipsku.

Naszym zdaniem wisienką na basowym torcie okazała się firma Ortega. Mimo swojego stricte akustycznego podejścia potrafiła przedstawić basistom dość szerokie spektrum ofert – od klasycznych basów akustycznych z ogromnym pudłem rezonansowym do grania bez prądu, poprzez wersje bezprogowe, ze zmniejszoną menzurą, aż po basowe ukulele, nawet w wersjach bezprogowych.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji z ich stoiska, na którym naszym gospodarzem był Josip Jukic:

Jesteśmy na targach Musicpark w Lipsku. To pierwsza edycja i uważam, że to naprawdę fajna impreza. Jest tu dużo ciekawych koncertów i wystawców. My jesteśmy z firmy Ortega Guitars i wystawiamy tu część naszej oferty gitar basowych. Nie wszystkie modele, ale kilka fajnych.

Zacznijmy od tego z serii Deep. To 4-strunowy akustyczny bas o średniej menzurze. Cena jest bardzo przystępna i jest świetny dla zespołów grających repertuar w typie singer/songwriter.

Przejdźmy do basowych ukulele (patrz: TUTAJ). Mamy tu bardzo wyjątkowe basowe ukulele ze strunami Aquila Thundergut. Można na nim zagrać tę samą oktawę jak na zwykłym basie o średniej menzurze. Jest jeszcze taki sam model, tylko z progami – bardzo podobny, z tymi samymi strunami, ale ma dodatkowe laserowo wykonane wzory graficzne.

To jest nasz model z sygnaturą Kena Taylora – basisty zespołu Petera Maffay’a (patrz: TUTAJ). Tu mamy model o krótkiej menzurze. Bardzo piękne wykończenie przecierane. Instrument wygląda na stary i znoszony, a jest zupełnie nowy. Na wyposażeniu jest fajna przystawka Fishman, gniazdo XLR, zwykłe gniazdo jack oraz piękne markery przedstawiające rzymskie cyfry. To bardzo wyjątkowy instrument, na którym łatwo będzie grać za równo gitarzystom, jak i basistom o małych dłoniach.

A oto nasze dzieło sztuki – Ortega KTSM-5. To na takim basie Ken Taylor zagrał trasę koncertową po hasłem MTV Music, a także właśnie rozpoczętą trasę akustyczną. Piękny binding i wycięcie. To jest wersja 5-strunowa, ale jest także 4-strunowa. Obejrzyjcie ją także od tyłu...”