> Test BeatIt: kable Ernie Ball 6048, 6045, 6064

Jakiś czas temu, a konkretniej w połowie zeszłego miesiąca, dostaliśmy naszą pierwszą przesyłkę. Nadawcą jej była firma Music Info, której bardzo dziękujemy za prezenty. W paczkach znaleźliśmy dwa przetestowane juz przez nas comba basowe firmy Ashdown (możecie je znaleźć TUTAJ), oraz trzy kable instrumentalne marki Ernie Ball. Kable pochodzą z nowej kolekcji, której cechą wyróżniającą jest limonkowy oraz różowy kolor. Ernie Ball ze swoim nowym wizerunkiem prezentuje się naszym zdaniem dość hipstersko, co wcale nie znaczy, że źle. To kwestia gustu i nam się właśnie podoba. Dobra, comba zrecenzowane. Pora na kable!

Testujemy kable instrumentalne Ernie Ball 6048, 6045 i 6064

1. Wygląd

To, co zwróciło naszą największą uwagę po rozpakowaniu paczki, to właśnie wygląd kabli. Pierwszy: czarny, z ciekawie pasującymi różowymi owijkami (róż przypomina odcieniem gumę do żucia) przy łączeniach z jackiem. Drugi: biały, sprężynowy, z owijkami w kolorze limonki. Trzeci: tak zwany „żelazkowy”, najbardziej charakterystyczny, bo dwukolorowy – czerń przeplatana z pomarańczem, czarnymi owijkami, które służą do redukcji łamliwości przewodu przy łączeniach z jackiem. Na owijkach znajdziemy logo marki. Najładniej prezentuje się ono na pomarańczowo-czarnym kablu, ponieważ mieni się on na złoto.

fot. gitarabasowa.beatit.tv

2. Specyfikacja testowanych kabli

Producent: Ernie Ball
Model: 6048
Przewód: Dwużyłowa konstrukcja o podwójnym ekranowaniu z miedzi beztlenowej.
Końcówki: Zakończenie kabla wtykiem typu „duży jack” o średnicy 6,3 mm. (2 x prosty jack).
Kolor kabla: czarny z różowymi owijkami
Długość kabla: 3,04 m

ProducentErnie Ball
Model:  6045
Przewód: Dwużyłowa konstrukcja o podwójnym ekranowaniu z miedzi beztlenowej.
Końcówki: Zakończenie kabla wtykiem typu „duży jack” o średnicy 6,3 mm. (1 x jack prosty, 1 x jack łamany).
Kolor kabla: biały z limonkowymi owijkami
Długość kabla: 9 m

ProducentErnie Ball
Model: 6064
Przewód: Dwużyłowa konstrukcja o podwójnym ekranowaniu z miedzi beztlenowej.
Końcówki: Zakończenie kabla wtykiem typu „duży jack” o średnicy 6,3 mm. (1 x jack prosty, 1 x jack łamany).
Długość kabla: 7,62 m
Kolor kabla: czarno/pomarańczowy

3. Przebieg testu

Kabelki testowaliśmy w kolejności podanej w powyższej specyfikacji. Na pierwszy rzut oka widzimy wprawdzie kolory, ale szybko przyglądamy się wykonaniu kabli. W opisie producenta przed nazwą znajdziemy określenia „kabel instrumentalny” oraz „profesjonalny” i w tym przypadku można absolutnie się na tym oprzeć. Kable wyglądają na bardzo solidne i tak jest w rzeczywistości. I esteci i praktycy będą ukontentowani.

Dystrybutorzy w swoich opisach mówią o tych kablach, że są to „profesjonalne przewody gitarowe o dwużyłowej konstrukcji oraz podwójnym ekranowaniu z miedzi beztlenowej. Użyte materiały najwyższej jakości gwarantują przesył sygnału o idealnie zbalansowanych częstotliwościach i braku szumów w każdych warunkach.”

Rzeczywiście szumów nie słychać, a kable różnią się od siebie brzemieniem. Czarny w porównaniu do pozostałej dwójki brzmi „najpłycej”, nie mniej, jest to bardzo dobry przewód. Pomarańczowo-czarny ma trochę więcej dołu niż czarny kabelek, ale nie jest to znaczna różnica. Biały spiralny to jest nasz faworyt, jeżeli mielibyśmy wybierać zwycięzcę. W porównaniu do reszty brzmi on, jakby miał wbudowaną lampę w przewodach, tzn. cieplej – trochę tak, jakbyśmy słuchali nagrań na winylach i ma więcej ciepłego, miłego dołu.

4. Podsumowanie

Jeżeli szukacie profesjonalnego kabla, dobrze wykonanego i przy okazji cieszącego oczy, to serdecznie Wam polecamy te przewody. Brzmią one bardzo dobrze i nie powinniście mieć z nimi żadnych problemów. Stosunek ceny do jakości oceniamy na 5/5. Bardzo serdecznie zachęcamy do zaznajomienia się z ofertą, szczególnie kabli „żelazkowych”. Występują w kilku wariantach kolorystycznych i prezentują się wyśmienicie.

Oceńcie sami!

Producent: https://www.ernieball.com

Dystrybutor: https://www.musicinfo.pl

OCENA: 5/5 TOP

Plusy:

  • świetne wykonanie
  • ciekawy wygląd
  • ciepły miękki dół
  • bardzo dobry stosunek jakości do ceny

Minusy:

  • brak

BASSPANY!